Dr. Csók Zsolt, szakértő régész, a középkori épített örökség kutatására szakosodott, valamint az Épített Örökség Védelmének Intézményi Rendszere című előadás elméleti oktatója Az épített örökség védelmére és felújítására irányuló továbbképzési és szakmai fejlesztési (posztgraduális) programnak.

2009-ben kezdte intézményi tevékenységét, mint tudományos kutató a Szilágy Megyei Történeti és Művészeti Múzeum Zilahon, majd régészeti szakreferens volt a Szilágy Megyei Kulturális Igazgatóságon. 2014 óta a Kolozsvári Nemzeti Történeti Múzeumban (MNIT) régésze. Ugyanakkor a Babeș-Bolyai Tudományegyetem (2016) és a nagyszebeni Lucian Blaga Egyetem (2018) társult oktatója, előadásai az épített örökség helyreállítási projektmenedzsmentje, középkori régészet, középkori történelem és várostörténet témájában vannak. 2020-2024 között tagja volt az Országos Régészeti Bizottsága, 2022-től pedig tagja a Műemlékek Országos Bizottságának Műszaki és Építészeti Szekciójának. Szakvizsgái között szerepel a szakértő régész és a RUR (Országos Urbanisztikai Regiszter) aláírási jogával rendelkező szakértői igazolvány.

A kolozsvári múzeum régészeként, 2014-2024 között tudományos vezetője volt több mint 60 épített örökségi objektum (templomok, várak, kastélyok) és nagy infrastruktúra (autópályák, gyorsforgalmi utak, expresszutak) kutatási projektjének. A legfontosabb kutatási projektek, amelyeket irányított: a Vallásszabadság Háza Kolozsváron (Europa Nostra díj), a Szent Mihály templom Kolozsváron (Europa Nostra díj), a dési, bánffyhunyadi református templomok, a bágyoni, várfalvi unitárius templomok.