-
Transylvania Trust elnöke
Vezetője a Bánffy-kastély felújításának és a Europa Nostra Nagydíjas épített örökség helyreállító központnak. -
Északnyugati Regionális Fejlesztési Ügynökség
2023-tól ideiglenes főigazgató. -
Államtitkár
2021-2023 között a Beruházási és Európai Projektek Minisztériumának államtitkára, hozzájárulva Románia európai alapokkal való kapcsolatának fejlesztéséhez.. -
Kulturális Minisztérium
2014-ben államtitkár, miniszter és miniszterelnök-helyettes, kultúrpolitika és örökségvédelem terén dolgozott. -
Európai Örökség Márka zsűrije
2012 óta tag, szoros együttműködésben az Európai Bizottság kulturális biztosával. -
Nemzetközi együttműködés
Dolgozott a Getty Grant Programmal, World Monuments Funddal, és az EU kulturális örökségvédelemmel foglalkozó zsűrijében. -
Babeș-Bolyai Egyetem
Vezetője az épített örökség felújítási posztgraduális kurzusnak és meghívott előadótanár.
Hegedüs Csilla a Transylvania Trust Alapítvány elnöke, ahol a történeti épületek, nevezetesen a bonchidai Bánffy-kastély felújításának és újjáélesztésének egyik fő mozgatórugója. Vezetője az Épített Örökség Helyreállító Szakképző Központnak, tevékenységének köszönhetően a program elnyerte a rangos Europa Nostra nagydíjat.
Csilla jelenleg az Északnyugati Regionális Fejlesztési Ügynökség ideiglenes főigazgatójaként tevékenykedik, ezt a tisztséget 2023-ban vette át. A közigazgatásban és az európai projektkoordinációban szerzett széleskörű tapasztalata a kulturális és regionális fejlesztés nagyra becsült személyiségévé formálta.
Csilla 2021 és 2023 között a Beruházási és Európai Projektek Minisztériumának államtitkári pozícióját töltötte be. Ebben a minőségében jelentősen hozzájárult Románia európai alapokkal való kapcsolatához, és olyan fontos kezdeményezéseket felügyelt, amelyek az ország infrastruktúráját és fejlődését az EU által finanszírozott programok révén javították. Ő a Hívogató Románia projekt kezdeményezője, amely 12 tematikus kulturális útvonalba foglalja Románia legérdekesebb turisztikai látványosságait.
Ezt megelőzően, 2014-ben államtitkárként, miniszterként és miniszterelnök-helyettesként dolgozott a Kulturális Minisztériumban, ahol munkájának középpontjában a kultúrpolitika, az örökségvédelem, valamint Románia és az Európai Unió kulturális kapcsolatainak ápolása állt.
Pályafutása korábbi szakaszában, 2010 és 2012 között Csilla a kulturális és nemzeti örökségvédelmi miniszter személyes tanácsadója volt, és szakértői tanácsadást nyújtott a kulturális örökség kezelésével és a kulturális politikával kapcsolatos kérdésekben.
Vezetői szerepein túl Csilla aktívan részt vett számos kulcsfontosságú európai kulturális kezdeményezésben. 2012 óta tagja az Európai Örökség Márka zsűrijének, szorosan együttműködve az Európai Bizottság kulturális, oktatási és kutatási biztosával. Emellett kutatóként tevékenykedett a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Európa Stratégia Kutatóintézetben, ahol európai szakpolitikákkal kapcsolatos kutatásokat végzett és cikkeket publikált.
Csilla szakmai tevékenysége kiterjed az örökségvédelmi revitalizációs projektek uniós finanszírozásával kapcsolatos tanácsadásra és a történeti épületek rehabilitációjára irányuló erőfeszítések végrehajtásának irányítására. Különböző európai intézményekkel, köztük a Getty Grant Programmal és a Műemlékek Világalapjával (World Monuments Fund) dolgozott együtt a finanszírozás biztosítása és a nagyszabású kulturális helyreállítási projektek irányítása érdekében. Szakértelmét az Európai Unió (DG EAC) és az Europa Nostra kulturális örökséggel foglalkozó nemzetközi zsűrijének korábbi tagjaként is elismerték.
A tudományos életben Csilla meghatározó szerepet játszott a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Történelem és Filozófia Karának keretei közt megszervezett Építettörökség-felújításra szakosító posztgraduális kurzus (jelenlegi nevén: Az épített örökség védelmére és felújítására irányuló továbbképzési és szakmai fejlesztési program) vezetőjeként, ahol meghívott előadótanárként is tevékenykedik.